Michnáč Albert

Michnáč Albert

Skating
77

Shooting
71

Puck handeling
71

Checking
72

Defense
75

Nickname
Bert

Height
180

Weight
82

Born
18.10.1998

Team
Mississauga Steelheads

Statistics dated from

Michnáč Albert

V úspěšné české dvacítce se v záplavě talentů zdá být tak trochu nenápadný. Ale první zdání klame. Albert Michnáč, které druhým rokem hraje kanadskou OHL v zámoří předvádí dobré výkony. I proto se těší na letošní draft NHL.

Albert Michnáč se narodil v Praze a s hokejem začínal ve Spartě. Jeho statistiky ve výběrech do 16 a 18 let byly sice skvělé, ale pozvánky do „áčka“ se však nedočkal. Místo toho si sbalil kufr a vydal se za oceán na velké dobrodružství. V CHL import draftu si jej totiž vybral tým Guleph Storm a Michnáč tam také zamířil. V podprůměrném týmu si dokázal připsat 40 bodů, čehož si všimli v silnějším týmu Mississauga Steelheads, kde válí letos. Zde se mu povedlo statistiky ještě vylepšit a velice hlasitě si začal říkat o solidní umístění na draftu NHL. Podíváme-li se na zámořské prognózy, Michnáč by se mohl pohybovat zhruba okolo 80. místa, což odpovídá přelomu třetího a čtvrtého kola. Trenér Mississaugy James Richmond dobře ví, že má v týmu velice schopného mladíka, přesto v jeho hře nalezne pár chyba. Richmond Michnáčovi radí, aby zlepšil defenzivní činnost, nenechal se hloupě vylučovat a zamezil zbytečným ztrátám puku.

Díky svým letošním výkonů v OHL si Michnáč řekl o nominaci na MS do 20 let, které probíhalo v lednu tohoto roku v Buffalu. Trenér Pešán mu dával velkou důvěru a Michnáč se objevoval v elitním útoku po boku Filipa Zadiny a Martina Nečase. Vedle nich si během turnaje Michnáč připsal  solidní tři asistence.