Lev Jakub

Lev Jakub

Skating
72

Shooting
75

Puck handeling
72

Checking
75

Defense
72

Nickname
Lvíče

Height
188

Weight
98

Born
6.12.1990

Team
HC Vítkovice Ridera

Statistics dated from

Lev Jakub

Jakub Lev je český útočník, kterého si většina z nás pamatuje především z působení v Plzni. Po mnoha letech strávených na západě Čech se však rozhodl pro změnu a hájí momentálně barvy Vítkovic.

Jakub Lev je rodákem z Plzně, kde také začínal s hokejem. V mládežnických výběrech Západočechů patřil mezi klíčové hráče, a nebylo tak divu, že se poměrně brzy objevil i v prvním týmu Plzně. Zde působil dlouhou dobu poměrně nenápadně a absolvoval několik hostování, mezi která patřila hostování ve Znojmě, Klatovech nebo Slovanu Ústečtí Lvi. Postupně si však získával čím dál více prostoru a pro Plzeň se stával klíčovým hráčem. Byl také součástí týmu, který v roce 2013 získal extraligový titul.

Zlomovou sezónou byl ročník 2014-15. Lev byl jednou z hlavních postav Plzně, ale hlavně byl poprvé pozván do seniorské reprezentace. V Plzni i nadále plnil svou roli jednoho z klíčových hráčů, ale další titul to nepřineslo. Po takhle dlouho době v jednom týmu Lev cítil potřebu změnit tým, a tak se před letošní sezónou rozhodl pro přestup do Vítkovic. Zde český reprezentant zaznamenal svou bodově nejúspěšnější sezónu.

O Jakubu Lvovi se často mluví jako o železném muže. Dlouhodobě se mu vyhýbají zranění a odehrál již 6 sezón v kuse bez vynechání jediného zápasu. V celkovém součtu to již dělá více než 350 utkání v řadě.