Kundrátek Tomáš

Kundrátek Tomáš

Skating
76

Shooting
73

Puck handeling
70

Checking
74

Defense
75

Nickname
Kundrc

Height
187

Weight
91

Born
26.12.1989

Team
Torpedo Nižnij Novgorod

Statistics dated from

Kundrátek Tomáš

Tomáš Kundrátek je český bek s bohatými zkušenostmi. Kromě české ligy a zahraničních juniorských soutěží si již vyzkoušel i KHL a slavnou NHL. Patří mezi pravidelné reprezentanty a v nároďáku má odehráno téměř 50 utkání.

Kundrátek se narodil v Přerově, kde také hokejově vyrůstal. Poměrně brzy bylo všem jasné, že se jedná o velice talentovaného hráče, a tak se přesunul na zajímavější adresu do Třince. Netrvalo to dlouho a Oceláři Kundrátka povolali do prvního týmu. Během debutové sezóny odehrál 22 utkání v nejvyšší české soutěži. O rok později Kundrátek odehrál zápasů méně, což bylo způsobeno především tím, že hostoval v týmech Přerova a Prostějova.

V roce 2008 se chystal draft NHL a o Kundrátkově talentu už se vědělo i v zámoří. Ve třetím kole draftu se jej vybral New York Rangers. Na NHL však Kundrátek nebyl připravený, a proto jej Jezdci poslali do juniorské WHL, kde působil v týmu Medicine Hat Tigers. V Rangers se Kundrátek prosadit nedokázal a došlo k jeho výměně do Washingtonu Capitals. I v hlavním městě USA nejdřív český bek nepatřil mezi trenérovi vyvolené a začal na farmě v AHL. Svými výkony v dresu Hershey Bears však zaujal a pozvánku do prvního týmu dostal. V lednu 2012 pak došlo ke Kundrátkově debutu v NHL, když Washingtonu pomohl porazit Pittsburgh Penguins.

V NHL celkově odehrál 30 utkání a nadále putoval po farmách. To českého hokejistu přestalo bavit a začal si hledat angažmá v Evropě. Nakonec zakotvil v Dinamu Riga, což se později ukázalo jako špatný krok. Riga se totiž posléze začala zbavovat zahraničních hráčů a chtěla dát šanci domácím odchovanců. A tak Kundrátek vzal zavděk nabídku Slovanu Bratislava. Před letošní sezónou však znovu změnil dres a aktuálně je hráčem Torpeda Nižnij Novgorod.

Tomáš Kundrátek je s českou reprezentací spjat již mnoho let. Reprezentoval na MS do 17 let, dvakrát byl na světovém šampionátu dvacítek a po návratu do Evropy začal pravidelně reprezentovat i v barvách seniorského výběru. Za tu dobu stihl dvě Mistrovství světa, Světový pohár i Olympijské hry.