Kodýtek Petr

Kodýtek Petr

Skating
75

Shooting
73

Puck handeling
69

Checking
64

Defense
64

Nickname
Kody

Height
167

Weight
68

Born
17.8.1998

Team
J. Plzeň

Statistics dated from

Kodýtek Petr

Petr Kodýtek je talentovaný český útočník, který působí v dresu Plzně. Jeho statistiky v juniorských soutěžích byly obdivuhodné, a tak není divu, že je pravidelným mládežnickým reprezentantem.

Petr Kodýtek je rodákem ze Sušice a s hokejem začínal v nedaleké Plzni, která měla mládež vždy na velice dobré úrovni. A Plzeň hned zpočátku věděla, jak velký talent se v její juniorce skrývá. Kodýtek si v šestnáctce, osmnáctce i dvacítce držel výborný průměr více než jeden kanadský bod na zápas a nebylo tak divu, že se poměrně brzy dočkal pozvánky do seniorského týmu. To bylo Kodýtkovi teprve 17 let. Jak již to tak bývá, takhle mladý hráč nemívá v prvním týmu dostatek herního času, který je pak doháněn střídavými starty v nižších ligách. Stejný případ potkal i Kodýtka a vystřídal tak dresy Klatov a Litoměřič.

Jeho výkony samozřejmě neunikli ani reprezentačním trenérům. Svou zemi reprezentoval Kodýtek ve všech věkových kategoriích a už jen čeká na pozvánku do seniorského týmu. Kodýtek je součástí současné velice talentované české dvacítky. I on byl na letošním MS do 20 let, které se odehrávalo v Buffalu a podílel se na úspěchu našich mladíků. Kromě toho se například také účastnil v roce 2015 Memoriálu Ivana Hlinky, což je prestižní mládežnický turnaj.

Pokud se podíváte na Petra Kodýtka, na první pohled vás asi nenapadne, že se jedná o ligového hokejistu. Měří necelých 170 cm, což mu působí třeba v soubojích u mantinelu značnou nevýhodu. Přednosti hráče, jehož vzor je Patrick Kane z Chicaga Blackhawks jsou však jiné. A i díky nim dostává v týmu plzeňských Indiánů čím dál více prostoru.