Klepiš Jakub

Klepiš Jakub

Skating
80

Shooting
77

Puck handeling
79

Checking
70

Defense
72

Nickname
Klépa

Height
186

Weight
90

Born
5.6.1984

Team
BK Mladá Boleslav

Statistics dated from

Klepiš Jakub

Jakub Klepiš je zkušený český útočník a velký cestoval. Během své kariéry už stihl vystřídat víc než 11 klubů a má mimo jiné zkušenosti ze zámořské NHL.

Jakub Klepiš se narodil v Praze a s hokejem začínal ve Spartě Praha. Dříve než měl vůbec možnost se podívat do prvního týmu, odskočil si do juniorské WHL, kde působil v týmu Portland Winter Hawks. Toto angažmá Klepišovi náramně vyšlo a když byl v roce 2002 vstupní draft NHL, umístil se na velice solidním 16. místě. Pro srovnání až za ním se umístili takoví hráči jako Duncan Keith, Cam Ward nebo Jiří Hudler.

Na svůj debut v NHL si však Klepiš musel poměrně dlouho počkat. V následující sezóně se totiž opět hlásil v Praze, ale tentokrát v týmu Slavie. Ve Slavii se Klepišovi dařilo a mimo jiné si řekl i o pozvánku do seniorské reprezentace. Svého snu o NHL se však nevzdával a v roce 2004 opět zvedl kotvy a odplul za oceán. Rok strávil ve farmářském celku v AHL a debutu v nejslavnější lize světa se dočkal o rok později. Nikoliv však v dresu Ottawy, která jej draftovala, nýbrž v týmu Washington Capitals.

V NHL Klepiš odehrál celkem 66 utkání, ale stěhování mezi první týmem a farmou mu moc nevyhovovalo, a tak přijal nabídku Slavie Praha. Slávistům skvělými výkony pomohl k titulu a stěhoval se o dům dál. Přišla totiž nabídka od Avangardu Omsk. V ruské KHL nakonec vystřídal 4 kluby a s krátkou zastávkou ve Švédsku, kde navlékl dres Färjestadu, se opět vrátil do extraligy. Tentokrát do movitého Třince. Ani u Ocelářů se Klepiš dlouho neohřál a stěhoval se do Mladé Boleslavy, kde působí dodnes.

Jakub Klepiš je pravidelným českým reprezentantem a jedním z klíčových hráčů našeho výběru. Celkově si zahrál již na pěti MS, mezi kterými je i to z roku 2010, kde Česko získalo zatím poslední zlatou medaili. Mnoha lidem Klepiš utkvěl v paměti jako střelec první gólu ve finále MS právě v roce 2010, kterým český tým dostal do vedení nad favorizovaným Ruskem.