Hrdinka František

Hrdinka František

Skating
64

Shooting
61

Puck handeling
63

Checking
68

Defense
66

Nickname

Height
183

Weight
91

Born
2.3.1998

Team
J. Mladá Boleslav

Statistics dated from

Hrdinka František

František Hrdinka je český hokejový obránce, který patří k nastupující generaci mladých a velice talentovaných beků. Svým vrstevníků se přesto vymyká. Jako mladý se nesnažil prosadit v České republice a ani jej netáhlo angažmá v zámoří. Zamířil totiž do Švédska.

František Hrdinka se narodil v Praze a s hokejem začínal v Letňanech. Ačkoliv nehrál za jeden z věhlasnějších pražských klubů, patřil k pravidelným mládežnickým reprezentantům. Jeho hokejová cesta byla velice netradiční. Poprvé se sám do zahraničí vydal již v 15 letech, když začal působit v akademii Salzburgu. Hrdinka se poté zúčastnil jednoho juniorského turnaje, kde byl zvolen nejlepším obráncem a zaujal tak věhlasnější kluby. Na radu Jakuba Vrány, který se vydal podobnou cestou, se nakonec rozhodl pro Švédsko a začal působit v týmu Frölunda.

Pro takhle mladého kluka to bylo poměrně složité rozhodnutí. Ve Švédsku byl bez rodiny, bydlel v bytě sám a musel se o sebe postarat. To se Hrdinkovi povedlo velice dobře a hokej se učil na jednom z nejvyhlášenějších  hokejových míst v Evropě.

Ve Frölundě strávil Hrdinka celkem dvě sezóny, než se přesunul do Linköpingu. Zde však nezůstal moc dlouho a rozhodl se pro návrat do rodné vlasti. Smlouvu tomuto talentovanému bekovi totiž nabídla Mladá Boleslav. Kariéra Františka Hrdinky nadále vzkvétá. I nadále patří do mládežnického  reprezentačního výběru do 20 let. Byl také účastníkem na MS do 20 let v Buffalu, kde však byl spíše na pomezí sestavy a odehrál celkem jen 4 zápasy.

František Hrdinka sice neprošel vstupním draftem NHL, sám říká, že ho zámořská soutěž však láká. Pokud bude pokračovat ve vyrovnaných výkonech, určitě o nejslavnější lize světa může uvažovat.