Gulaš Milan

Gulaš Milan

Skating
77

Shooting
76

Puck handeling
80

Checking
71

Defense
71

Nickname
Guli

Height
178

Weight
88

Born
30.12.1985

Team
HC Škoda Plzeň

Statistics dated from

Gulaš Milan

Milan Gulaš je zkušený český útočník, který v současné chvíli válí v extraligové Plzni. Spolu s Tomášem Mertlem vytvořili nejúdernější duo v této sezóně nejvyšší hokejové ligy.

Milan Gulaš je produktem českobudějovické hokejové školy, kde mimojiné začínal právě se svým osudovým parťákem Tomášem Mertlem. Oba dva si v extralize odbyli debut v sezóně 2003-2004, ještě když jim bylo 18 let.

Gulaš se poté rozhodl pro trochu netradiční cestu a odcestoval do Ameriky, kde doufal, že si jej všimne některý z NHL skautů. Gulaš v té době působil v nižší juniorské lize USHL za tým Indiana Ice. Ačkoliv měl český útočník velice slušné statistiky, po třiceti zápasech se sbalil a vrátil do Českých Budějovic.

V mateřském klubu Gulaš potkal současného reprezentačního trenéra Josefa Jandače, kterého označuje jako velice důležitou osobu ve své kariéře. Gulaš sám o sobě říká, že byl v mládí namistrovaný frajírek. Trenér Jandač jej držel zkrátka, díky čemuž se jako osobnost změnil a posunul k lepším výkonům.

S několika krátkými zastávkami na různých hostováních zůstal Gulaš v Českých Budějovicích až do roku 2012. Mezitím se pomalu vypracoval mezi uznávané české útočníky a připsal si několik reprezentačních stratů, především v rámci Euro Hockey Tour.

Rok 2012 byl pro českého útočníka zlomový. Přestoupil do Plzně a začal nastupovat v jedné lajně s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem. Tento krok sám hráč označuje jako klíčový ve své kariéře. Po bok dvou velezkušených hráčů bodově explodoval a řekl si o lepší angažmá. Plzeň nakonec v této sezóně získala titul, pod kterým je právě Gulaš podepsaný, i když playoff už na západě Čech neabsolvoval.

Jeho další kroky totiž vedly do Ruska, kde podepsal smlouvu s Magnitogorskem. V KHL však velkou díru do světa neudělal a v dalším ročníku se stěhoval do švédské ligy, kde jej angažoval tým Färjestad. Švédská liga českému útočníkovi seděla o poznání lépe. Strávil tam celkově tři sezóny a patřil mezi tahouny týmu. Letos se však Gulaš rozhodl pro návrat do české extraligy a zamířil opět do osudové Plzně.

Zde se znovu setkal s kamarádem Tomášem Mertlem a vytvořili velice úderné duo, když se v kanadském bodování celé ligy umístili na prvních dvou místech.

Ačkoliv má Gulaš v reprezentaci odehráno přes 40 zápasů, velké turnaje se mu zatím vyhýbají. Letos už to vypadalo nadějně a byl nominovaný na Olympijské hry. Těsně před turnajem se však poranil a musel letět domů. Gulaš byl velice zklamaný, ale v rozhovoru nakonec uznal, že je to jen hokej a nejde o život. Pokud mu vydrží forma, kterou měl na začátku této sezóny, nemusí se bát, že se jednalo o poslední pozvánku. A už nadcházející Mistrovství světa jej velice pravděpodobně nemine.