Doudera Milan

Doudera Milan

Skating
69

Shooting
68

Puck handeling
65

Checking
70

Defense
72

Nickname

Height
181

Weight
92

Born
1.1.1993

Team
HC Oceláři Třinec

Statistics dated from

Doudera Milan

Milan Doudera je český obránce, který v současné době působí v týmu Oceláři Třinec. Jeho kariéra sice byla lehce zabržděná zraněním ramene, ale nyní je fit a říká si o své místo v národním týmu velice nahlas.

Doudera s hokejem začínal asi v nejslavnější líhni českého hokeje, na Kladně. Jako mnoho jeho vrstevníků se vydal již ve velice mladém věku zkusit štěstí za moře. V juniorské OHL působil v celku Niagara IceDogs. Sen o NHL Douderovi zhatilo vážné zranění ramene. I to byl jeden z důvodů, proč se talentovaný bek vrátil do svého Kladna.

V českém týmu Doudera začal zářit. Velice mu pomohla přítomnost Tomáše Kaberleho, který se v té době vrátil do kladenského týmu, aby mu pomohl v extralize. Netrvalo to dlouho a Doudera byl povolán do reprezentačního áčka. Douderovi bylo teprve 20 let.

Tento ročník byl pro Douderu zlomový. Nejenže začal pravidelně objíždět reprezentační akce, ale také si řekl o lukrativnější angažmá v Třinci, kde také patří mezi klíčové obránce. Doudera byl v roce 2016 dokonce součástí týmu, který na mistrovství světa obsadil 5. místo.

Milan Doudera má mladšího bratra Lukáše, který také patří mezi velice talentované hráče. I on začínal s hokejem na Kladně a stejně jako jeho bratr se poté přesunul do Třince. Letos se jejich cesty rozešly a Lukáš začal oblékat dres Litvínova. I Doudera mladší se pravidelně objevuje v mládežnických reprezentačních výběrech a v „devatenáctce“ dokonce plnil roli asistenta kapitána.

Ačkoliv se Milanu Douderovi v reprezentaci a Třinci velice daří, dá se očekávat další posun v kariéře. Tento velice talentovaný bek určitě vyhlíží angažmá v zahraničí a určitě ještě neuzavřel kapitolu týkající se NHL. Pomoct by mu mohl světový šampionát, pokud bude nominován.