Chytil Filip

Chytil Filip

Skating
75

Shooting
72

Puck handeling
77

Checking
68

Defense
68

Nickname

Height
184

Weight
85

Born
5.9.1999

Team
Hartford Wolf Pack

Statistics dated from

Chytil Filip

Filip Chytil je mladý český útočník, který v současné době bojuje o své místo v první týmu New York Rangers. V loňském roce jej Jezdci draftovali již v prvním kole a slibují si od něj velké věci.

Filip Chytil se narodil v Kroměříži a s hokejem začínal v nedalekém Zlíně. Již od útlého věku patřil mezi největší talenty zlínského hokeje. Jeho statistiky v mládežnických výběrech byly skvělé, a tak nebylo divu, že patřil i do juniorských reprezentačních výběrů.

Zlín věděl, že v jeho juniorce má klenot, a tak povolal v sezóně 2016-17 Chytila do prvního týmu, kde strávil celou sezónu. Chytil v této sezóně zanechal dobrý dojem a když se blížil vstupní draft NHL, patřil mezi nejzajímavější Evropany, kteří toho roku byli k dispozici. Jako 21. v pořadí si jej vybral New York Rangers. Zajímavé také bylo, že ve stejném roce byl v první kole draftu vybrán i jeho dobrý kamarád a další Čech Martin Nečas.

Chytil se zúčastnil přípravného kempu před novým ročníkem, kde zanechal poměrně dobrý dojem. Přesto však místo v prvním týmu nevybojoval. Chytil měl v té době dvě možnosti – buď se vrátit do Zlína a popasovat se s českou extraligou a nebo jít na farmu Rangers do Hartfordu Wolf Pack a zvykat si na zámořský styl hokeje v AHL. Na rozdíl od Martina Nečase, který se vrátil na rok do Komety Brno, se Chytil rozhodl pro tu druhou variantu, což podle jeho slov vedení klubu ocenilo.

V Hartfordu Chytil patřil mezi nejlepší hráče, a proto jej Rangers povolali do prvního týmu. Během této sezóny tak český talentovaný útočník v nejprestižnější lize světa stihl odehrát 9 utkání, ve kterých zaznamenal 3 kanadské body.

Chytil se ocitnul v New York Rangers ve velice vhodnou dobu. Tým se trápí a rozhodl se pro masivní přestavbu, když během sezóny vytrejdoval své největší hvězdy Ricka Nashe nebo Ryana McDonagha. Tým se po sedmi letech neobjevil v play off a do budoucna bude hodně sázet na mladé hráče. A tím nejtalentovanějším by měl být právě Filip Chytil.

Povedenou sezónu by navíc Chytil mohl vyšperkovat nominací MS. Čím dál častěji se totiž mluví o tom, že trenéři reprezentace by měli dávat více šancí mladým klukům a zrovna Chytil s Nečasem jsou asi nejčastěji skloňovaná jména.